Scroll Top

Destek Hizmetlerimiz

Destek
Viz-Support

Kurumların profesyonel hizmetler ve danışmanlık hizmetleri taleplerine, alanında uzman olduğumuz ürün ve teknolojiler ile yeni nesil servis anlayışının sonucu olarak proaktif destek hizmeti vermekteyiz. Destek verdiğimiz sistemlerin sürekli izlenmesi ve düzenli raporlanması ile sorunlar oluşmadan müdahaleler sağlanarak kriz durumları olabildiğince en aza indirilerek servis performansı ve müşteri memnuniyeti hedeflenmektedir.

Tüm bu hizmetlerimizin servis seviyelerini sistemlerin kritiklik durumu veya ihtiyaç duyulan müdahale sürelerine göre belirliyoruz.

Viznet olarak, sektörlerinde ve nihai kullanıcılar tarafından tanınan, bilinen 30’dan fazla şirket VizSupport ile profesyonel hizmetlerimiz kapsamında yer almaktadır.

Destek
Viz-Project

Uzman ve iddialı olduğumuz; ağ güvenliği, son kullanıcı güvenliği, SIEM, Sandbox, DLP ve sürekli zafiyet tarama çözümleri gibi alanları içeren bilişim güvenliği, anahtarlama, routing, WAN optimizasyonu ve uçtan uca tüm ağ sistemlerini içeren network, sunucu sistemleri, veri depolama sistemleri, veri yedekleme sistemleri, kesintisiz iş sürekliliği, felaketten kurtarma çözümleri ve büyük veri yönetimi (Big Data) içeren veri yönetimi ve sistem projelerinde kurumsal sınıf ve endüstri standardı marka ve ürünlerle anahtar teslim projeler yapmaktayız.

Destek
SOC Hizmetleri

Kurumların tüm network altyapısının as a service yaklaşımı ile tek bir merkezden 7/24 esasına göre izlendiği, raporlandığı ve yönetildiği hizmetimizdir. Bu hizmetimizin altyapısında global regülasyonların desteklediği çözümler ile hizmetlerimizi vermekteyiz.

Destek

Veri Merkezi

Viz-DC hizmetinde, ihtiyaca göre 2 opsiyon sunulur. Kendi lokalinde bu hizmeti kullanmak isteyen müşteriler için sunucu tedarikinin sağlanması ve Viznet’in tüm trafik yükünü üstlendiği veri merkezindeki ortak sunucu havuzunda sanal ya da fiziksel sunucu barındırma hizmeti.

ORCHESTRATION
Outdoor WIFI projelerİ

Liman, maden, tersane gibi metal yoğunluğunun yüksek olduğu zor ortamlar için özel wifi çözümleri sunuyoruz.

Burada Aircom ile yaptığımız iş birlikteliği ile RAD ve ALTAİ markaları ile başarılı projeler gerçekleştirdik.

Özelikle liman, maden işletmeleri ,tersaneler gibi zorlu ortamlarda kesintiz geniş band çözümlerini başarı ile
devreye aldık.

ORCHESTRATION
Yapısal Kablolama

Network altyapıların başarı ile çalışabilmesinde birinci unsur kablolama altyapısının işinin uzmanı kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Bu tarafta da Rota Teknoloji firması ile yaptığımız iş birlikteliği ile birçok global firmanın yurtiçi ve yurtdışı lokasyonların ve veri merkezlerinin kablolamalarını başarı ile teslim ettik.

ORCHESTRATION
Datacenter ve Cloud Çözümleri

İnternet hızların artması ile birlikte kurumların kendi iç bünyelerinde sistemlerin yedeklerini buluta atmaya başladılar.

Gelinen noktada müşteriler artık tüm sistemlerini bulutta tutmaya başladı. Bu taraftaki değişimi görek 5 sene önce Viznet veri merkezi ve bulut çözümleri geliştirmeye başladık. Gelinen noktada bu işler için ayrı bir şirket kurarak RNG Teknolojsi çatısı altında mevcut müşterilerine veri merkezi ve  bulut çözümleri sunmaya devam ediyor

RNG ile birlikte cloud backup, repliasyon,colocation,business continuity, disaster recovery çözümlerini müşterilerimize sağlayabiliyoruz.

ORCHESTRATION
SECURITY OPERATION CENTER (SOC) ve PENETRASYON TESTLERİ

Network ve network güvenliği tarafındaki tecrübemizi , Metaguard firması ile birleştirerek Fortinet ürünleri ile
SOC merkezi hizmetini vermeye başladık.

Metaguard firmasının kurucusu Eren Gözaydın dünyada ilk 10 a giren ilk Türk siber güvenlik uzmanıdır. Kendisin ve ekibin tercübesi ile Viznet teknik ekibinin network ve güvenlik tarafındaki tecrübelerini harmanlayarak, Fortinet Türkiye’nin desteği ile 7/24 müşterilerimize SOC hizmeti vermeye başladık.

Fortinet tarafında Fortisiem ürününü MSSP modeli ile müşterileren sunan tek firmayız. Ayrıca Metaguard firmasının bünyesinde bulunan TSE belgeli siber güvenlik uzmanları ile müşterilerimize sızma testleri konusunda da çözümler sağlamaktayız.

ORCHESTRATION
ITSM ÇÖZÜMLERİ

Vitel firmasının distribitörlüğünü yaptığı Manage Engine ürünün çözümlerini kullanarak müşterilerimizin KVKK ve GDPR regulasyonlarına uyumlarını kolaştırarak bilgi teknolojileri servis yönetimi çözümleri sağlamaktayız.

Ayrıca müşterilerin güvenlik standarltarını 27001’e uygun hale getirmek için de ManageEngine çözümlerini müşterilerimizde konumlandırıyoruz.

This site is registered on wpml.org as a development site.